Історія виникнення в'язання сягає своїм корінням глибокої давнини. Знайти точні відомості про місце появи першого в’язаного виробу навряд чи вдасться. Але достеменно відомо, що речі в різних техніках в'язання були поширені ще в Стародавньому Єгипті. А ось перші свідчення розповсюдження виготовлених у такий спосіб предметів одягу в Європі датуються 13 століттям. Суворий європейський клімат сприяв швидкому поширенню нового виду мистецтва всією територією Євразійського материка. Спочатку в гардероб європейців увійшли в'язані панчохи, потім рукавички, а потім і інші елементи одягу і домашнього вжитку.
Дивно, але до шарфів, які людству до цього часу були відомі вже не менше пари тисячоліть, в'язання "дісталося" тільки в 1783 році. Та й то в цей час в'язані шарфи не отримали особливого поширення. Можливо, така праця здався жителям середньовічних міст занадто копіткою. А може, і сама ідея не дуже сподобалася. Або, може бути, в той час жінки просто не роздивилися перспектив в’язаного аксесуара в своєму гардеробі.
Загальним визнанням в'язаний шарф зобов'язаний ... авіації та Першій Світовій війні. Саме тоді цей аксесуар уславився як незамінний елемент екіпіровки військових льотчиків. А вже в 20-і роки його оцінили інші представники сильної половини людства.
Але трендом в'язаний шарф став набагато пізніше - в 60-х роках минулого століття. Провідні позиції в світі текстилю тоді займав трикотаж. Відносно невисока вартість і швидкість виготовлення трикотажного полотна дозволили використовувати його для пошиття різного одягу, в тому числі і для шарфів. З тих пір в'язані шарфи посідають чільне місце в індустрії зимової моди. І кожен сезон модельєри пропонують безліч їх нових моделей, що відрізняються за розміром, формою, фактурою, щільністю в'язки і варіантами обробки.
Сьогодні в'язаний шарф можна знайти практично в будь-якому гардеробі. Його носять і жінки, і чоловіки. А уявити собі дитину без шарфа в зимову погоду взагалі нереально.
Моделей в'язаних шарфів існує настільки багато, що в них легко заплутатися навіть досвідченим модницям. Але серед усіх видів цих виробів є кілька варіантів, які не втрачають свою актуальність вже багато десятиліть і можуть прикрасити будь-який образ.
- Довгий шарф - справжня "класика жанру". Однотонні, різнокольорові, гладкі і фактурні шарфи вдало доповнюють повсякденні і спортивні образи, допомагаючи своїм власникам зберегти горло в теплі навіть у найлютіші морози.
- Широкий шарф, більш відомий під назвою "палантин", - універсальний жіночий аксесуар. Залежно від погоди він може виконувати роль хустки, накидки, пончо або жилетки. Без такої функціональної речі не обходиться практично жоден жіночий гардероб, незалежно від стилю одягу його власниці.
- Хустка-шарф теж відноситься до одного з найбільш актуальних видів теплих багатофункціональних накидок. Її відмінною рисою є трикутна форма. Такі шарфи часто оформлюють бахромою, помпонами або обв'язують за допомогою гачка. В'язані хустки підходять як для створення романтичних образів, так і для повсякденного використання в поєднанні зі звичайним міським одягом.
Сучасна мода переживає серйозну трансформацію, спрямовану на розробку креативних рішень, що дозволяють об'єднати кілька предметів одягу в один. І шарфи - одна з найбільш благодатних тем для проведення таких експериментів.
- Вісімка - так в побуті називають довгий шарф, вузькі кінці якого зшиті разом. Найчастіше його перехрещують у вигляді однойменної цифри і вже в такому вигляді надягають на шию. А ще накидають на голову, отримуючи одночасно і шапку, і шарф. Особливо просунуті модниці примудряються перетворити його в жилет або накидку.
- Шарф з капюшоном. На перший погляд абсолютно дитячий варіант полюбився багатьом дівчатам за виняткову зручність в носінні і абсолютно оригінальний вид. Альянс шарфа і шапки ідеально поєднується зі спортивними костюмами і пуховиками в стилі оверсайз.
- Снуд - невеликий круглий шарф, добре прилягає до горла - безумовний фаворит в молодіжному середовищі протягом останніх кількох років. Користується неймовірним успіхом як серед дівчат, так і серед хлопців. Одним з варіантів поширеної теплої прикраси є шарф на ґудзиках, які в деяких випадках виконують суто декоративну роль.
Фантазія модельєрів в області створення в'язаних шарфів воістину безмежна. А мода завжди прагне "вийти в люди". Тому з модних подіумів в ужиток поступово переходять шарфи-накидки, шарфи-шоломи, шарфи з рукавами і кишенями і безліч інших оригінальних моделей.
Тож у сучасних модниць, на відміну від їх пра-пра-прабабусь, є дуже широкий вибір в'язаних аксесуарів для збереження шиї в теплі. Але найголовніше те, що їм, при бажанні обзавестися оригінальним шарфом, зовсім не обов'язково брати в руки спиці. Досить перейти за посиланням і вибрати будь-яку вподобану модель. У магазині Sharf.ua представлено безліч стильних в'язаних шарфів, які припадуть до смаку всім членам вашої сім'ї. Тут ви легко зможете вибрати цікаві варіанти аксесуарів для себе, чоловіка, дітей або коханої свекрухи. І вони всі точно будуть у захваті від такого подарунка. Адже нічого не може бути краще, ніж тепло і затишок, подаровані близькою людиною.