Годі уявити елемент традиційної культури, який би краще свідчив про жіночність, аніж українська хустка. Ця річ — давній оберіг у нашій історії, з яким пов'язано чимало легенд, переказів та вірувань. Не один етнограф захистив наукові роботи, присвячені саме цій частині вбрання. І абсолютно справедливо, що чи не кожній дівчині в історії країни хустка стала в нагоді у різних ситуаціях. Україна має прекрасні зразки матеріальної культури. Жіноча хустка — один із них.
УКРАЇНСЬКА ХУСТКА — НА ЩАСТЯ, НА ДОЛЮ
Погодьтеся, коли ми згадуємо про традиційні святкування Різдва чи Великодня, нам одразу спадає на думку старовинний головний убір — хустка. Здається, скільки існує українство, стільки ж і традиції прикрашати голову хустиною. Всю історію цей аксесуар перебував далеко не на другорядних ролях, супроводжуючи людину усе її життя. При народженні великі хустки дарували повитухам та хрещеним матерям. Хустку пов'язували у дитинстві на свято веснянок чи на молодецькі гуляння грудня з піснями та ворожіннями. На весіллі ця річ знаменувала завершення дівоцтва та початок сімейного життя і жіночі ґаздування. Хустками обдаровували тих, хто допомагав зводити житло чи виконувати різну господарську роботу. Зрештою, хустина проводжала і у світ кращий. А скільки їх подаровано на добру згадку при розлуках, скільки їх привезено найріднішим людям у якості бажаного презенту. Воістину вона стала символом заможності, достатку, а ще, погодьтеся, хустка — символ української жіночності.
Попри це, були часи, коли такий цікавий убір намагалися очорнити та маргіналізувати. Мовляв, цей аксесуар не має нічого спільного з “високою радянською культурою”, це давній елемент села, який вже віджив своє у Києві та інших містах і не може асоціюватися з чимось сучасним. Впевнені, багато хто чекав на той день, коли ці вироби повернуть своє добре ім'я. І це не про реваншизм, але про відновлення справедливості. Зізнаймося, у світі немає іншої нації, яка би мала резон носити українські прикраси як свої. Це лише наша місія шанувати своє минуле та традиції.
ЖІНОЧА ХУСТКА В УКРАЇНСЬКОМУ СТИЛІ НА КОЖЕН ДЕНЬ
Дедалі більше традиційні народні хустки зустрічаються у повсякденні міст. І це не лише модна примха великого міста Київ, зовсім ні. Нині в Україні панує усвідомлення унікальної краси нашої хустки. Отже, модниці цяцькують себе китицями та візерунками,у квітчують ружами та чорнобривцями, які виграюить на полотні. Така яскрава деталь — саме те, що потрібно, аби завершити образ. Хустка з тороками чудово пасує до:
- повсякденного міського образу. Джинси, блуза чи футболка, однотонний світшот
- чудово доповнює як зимове пальто, так і демісезонні куртки
- створює літній образ та просто трансформується з накидки у шаль
“Подружити” українську народну хустку можна з багатьма елементами одягу, але не варто її
- насильно “вінчати” з:
- яскравим одягом, який вже є самостійним акцентом. Українська хустинка на ньому просто
- загубиться.
- З офісним діловим вбранням. Всесвітній дрес код не допускає будь-які етнічні мотиви, адже
- таке поєднання матиме комічний вигляд.
- з купальниками та пляжною модою. Все ж наші предки не були аж такими демократичними
- до традиційних елементів одягу.
Сміливо експериментуйте. Якщо вже вирішили купити цю річ для свого гардеробу — не відкладайте на потім. Ви маєте чудову можливість стати справжньою менеджеркою старовинних народних традицій, адже від вас також залежить чи будуть вони збережені для нащадків.
Українська хустка потребує популяризації, вона потребує саме вас!