Багато парафіянок навіть не замислювалися над тим, чому жінки повинні одягати хустку в церкві. Ця традиція існує вже багато століть, ще з часів Старого Завіту. Заміжня жінка, відвідуючи храм, мала покривати голову, показуючи свою покірність, вірність чоловіку. Навіть на вулиці жінка не мала права залишатися з непокритою головою. Красу її волосся мав право бачити лише чоловік. Сьогодні така традиція існує лише у східних країнах, в православному світі збереглася лише традиція надягати хустку в храмі.
Крім цього, способи зав'язування хустки могли багато розповісти про саму жінку:
- купецькі дружини зав'язували хустку вузлом на лобі;
- незаміжні дівчата зав'язували хустку простим способом, під підборіддям;
- заміжні жінки, перехрестивши хустку попереду, зафіксувавши на потилиці.
Яку хустку одягати в церкву?
Сьогодні кожна з представниць прекрасної половини знає, чому потрібно одягати хустку в церкві. Сьогодні методиці зав'язування хустки на голову приділяється не так вже й багато уваги, а ось мова кольору хустки все ж збереглась. Хоча й не повсюдно. Так, хустка може розповісти багато про що:
- червоними хустками покривають голови у великодні дні;
- на різдвяні свята знадобиться білий убір, який символізує чистоту;
- зелений убір одягають у храм на Трійцю;
- блакитну хустку необхідно вдягати у дні, коли відзначаються свята, пов'язані з Пресвятою Богородицею.
Проте ви можете й не обирати якийсь із вищезгаданих кольорів, а купити гарну хустку, яка просто вам сподобається. До речі, зовсім не обов'язково, що ви, збираючись вдома, цілеспрямовано їдете саме до церкви - може бути таке, що ви завітали до храму по дорозі на роботу тощо. Тому навряд чи ви зіштовхнетесь із тим, що хтось запитає чому ви обрали цей шарф чи інший. Хоча це і не важливо - кожен робить вибір сам.
А з якого матеріалу краще вибрати хустку?
А ось тут немає такого поняття, як “правильно”. Вибір матеріалу залежить від побажань жінки. Кожен із доступних варіантів має свої переваги:
- шовкова хустка виглядає стильно, дорого, вона красиво поблискує у храмі, проте є вибагливою у догляді;
- атласна хустка. Річ виглядає красиво, стильно, а ціна на неї є більш ніж прийнятною;
- хустка з поліестеру. Річ відрізняється естетичністю, зносостійкістю, є невибагливою у догляді тощо.

Також варто нагадати нашим сучасницям, що відвідувати церкву не можна у коротких сукнях, штанах чи джинсах, одягатися треба скромно й обов'язково носити спідницю. Ну а хустка для церкви на голові – це духовна та тілесна чистота, моральність та цнотливість. Хустка виступає символом християнської віри та чистоти жінки, яка суворо дотримується євангельських заповідей.