Золота коза або чому кашеміровий шарф такий теплий

Золота коза або чому кашеміровий шарф такий теплий

Кашемір - дивовижний матеріал. При своїй приголомшливій легкості, тонкості і м'якості він зігріває в кілька разів краще, ніж найтепліша вовна. І дарує шкірі дивовижне відчуття ніжності, з тканин властиве хіба що натуральному шовку. Секрет такого феномена досить простий. Сировиною для виготовлення кашеміру служить пух кіз, що мешкають на високогірних плато Індії, Китаю, Пакистану і Непалу. Саме суворому гімалайському клімату кашемір і зобов'язаний своїми унікальними властивостями. Зима в цих регіонах триває не менше шести місяців, а морози під час неї дуже часто досягають мінус сорока градусів за Цельсієм. Той же показник, але зі знаком плюс - абсолютна норма для спекотного гімалайського літа. Щоб пристосуватися до таких температурних «гойдалок» бідним кізонькам довелося обзавестися дуже грубою шерстю, що створює своєрідну броню зверху, і дуже ніжним підшерстям, яке зберігає тепло їх тіла навіть в найморознішу погоду. Ось цей самий, практично чарівний пух, і перетворюється в умілих руках місцевих майстринь в невагомі шарфи і шалі, що стали візитною карткою Індійської провінції Кашемір.

Сам процес отримання пуху відрізняється копіткістю і виконується тільки вручну. Найтонші волоски вичісують густим гребінцем виключно під час весняної линьки. Від однієї кози таким чином отримують 100-150 грамів цінного пуху. І відпускають «ходячу фабрику кашеміру» пастися далі, чим вона, власне, з почуттям виконаного обов'язку і займається до наступної весни. Чи треба говорити що при таких обсягах отримання сировини і обмеженості ареалу розповсюдження його «виробника» кашемір міцно утримує лідерство серед найдорожчих вовняних тканин.

шарф з кашеміру

До речі, спроба розводити цінних кізок за межами регіону, в низинах з великою кількістю соковитої трави, для того щоб зробити «пухнасте золото» більш доступною сировиною, успіхом не увінчалася. У більш м'якому кліматі підшерсток просто не відростає. Відносно пощастило в цьому плані фермерам зі Швейцарії та Нової Зеландії. На їхніх угіддях кашемірові красуні обзаводяться своїм знаменитим пухом. Але не в такій кількості. Та й якість його трохи поступається оригіналу.

Але, що прикметно, яким би не було походження кашеміру, вироби з нього не викликають алергію. Тому таку розкіш можна носити, не побоюючись появи роздратування і висипань на шиї, властивих ніжній шкірі при контакті з деякими іншими видами вовни.

Ще однією незаперечною перевагою кашемірового шарфа є його унікальна тонкість і легкість. Завдяки цим якостям пашміна, так по іншому називають вироби з пуху «золотих кізок», стала улюбленим жіночим аксесуаром, що прикрашає собою найрозкішніші вбрання.

Особливо вишукано виглядають палантини, прикрашені східними візерунками, вишитими шовковими і золотими нитками. До речі, в основу для них теж вплітають шовкові волокна. Ця технологія дозволяє виготовляти тонке і міцне, але в той же час приголомшливо тепле полотно з характерним благородним блиском. Такі шарфи носять і з вечірніми сукнями, і з дорогими шубами з натурального хутра, і як стильний аксесуар до класичних костюмів для ділових прийомів на високому рівні.

Але найбільше цінуються однотонні кашемірові шарфи. Причому чим світліше відтінок, тим дорожче виріб. Але тут варто відзначити, що мова йде тільки про нефарбовану вовну. Секрет трохи нелогічного ціноутворення в тому, що незабарвлений кашемір не піддається температурному і хімічному впливу, а значить - в повній мірі зберігає свою природну ніжність і легкість.

кашеміровий шарфшарф кашемір

І гладкі монохромні, і різнокольорові вишиті кашемірові шарфи відрізняються ще однією характерною особливістю: їх можна носити як суворою зимою, так і в погожі, але вітряні весняні дні і навіть прохолодними літніми вечорами. Знавці стверджують, що сама по собі пашміна не гріє, вона тільки має унікальну здатність зберігати власне тепло тіла.

Шарф або шаль з кашеміру - мрія будь-якої жінки. А реалізувати свою мрію можна, замовивши аксесуар, який сподобався, за посиланням. Тут ви легко підберете оздобу до будь-якого вбрання: яскравий веселий шарф до затишного стильного пуховика, розкішну пашміну натуральних відтінків до класичного пальто, вишуканий вишитий палантин до шикарного вечірнього вбрання. Дозвольте собі бути елегантною і витонченою. З натуральними кашеміровими шарфами це легко. Відчуття, які переживаєш, надягаючи таку розкіш складно передати словами. Це потрібно тільки спробувати. І закохатися. Закохатися в м'якість кашеміру, як століттями закохувалися в неї жінки в різних куточках Землі.

197
up